fbpx
Źródło: utk.gov.pl

marzec 2022

07

10:03:03

Kolejarze pokazali serce - specjalna edycja Kolejowej Kropli Krwi

Niemal 100 osób zgłosiło się do udziału w specjalnej edycji Kolejowej Kropli Krwi. Udało się zebrać 24 litry krwi, która może pomóc ponad 40 osobom. To efekt akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Specjalna edycja „Kolejowej Kropli Krwi” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród krwiodawców.

Pracownicy urzędu, spółek kolejowych i wielu krwiodawców niezwiązanych z branżą kolejową  wzięło udział w specjalnej edycji „Kolejowej Kropli Krwi”. Partnerem zbiórki było Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ.

Pobór krwi wykonywany był w krwiobusie ustawionym w pobliżu siedziby UTK. 24 litry – dokładnie tyle krwi pojechało do stacji krwiodawstwa. Zebrana krew, pozwoli pomóc ponad 40 osobom, co świadczy o niewątpliwym sukcesie akcji.

"Aż trudno uwierzyć w wyniki dzisiejszej akcji. Do oddania krwi zgłosiło się prawie 100 chętnych i pomimo tego, że część z nich nie została z różnych przyczyn zakwalifikowana, zebrano 24 litry tego drogocennego płynu. To rekord akcji, którą organizujemy od 2017 roku. Budujące jest to, że nasze społeczeństwo chce pomagać i potrafi solidaryzować się z potrzebującymi. Zwłaszcza teraz, kiedy ta krew może być szczególnie potrzebna" – podsumował dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Sukces specjalnej edycji Kolejowej Kropli Krwi to przede wszystkim zasługa krwiodawców, ale także Ministerstwa Infrastruktury i spółek kolejowych, które włączyły się w nagłośnienie akcji. Szybkie zorganizowanie poboru krwi nie udałoby się również bez pełnego zaangażowania Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram