fbpx
Źródło: renfe.com

marzec 2022

08

8:03:00

Renfe oferuje bezpłatną komunikację dla uchodźców z Ukrainy

Hiszpański przewoźnik kolejowy Renfe udostępnia swoje pociągi dla osób uciekających z objętej wojną Ukrainy. Raquel Sánchez, minister transportu, mobilności i agendy miejskiej, ogłosiła, że Renfe oferuje bezpłatny dostęp do podróży pociągami obywatelom Ukrainy na terenie całej Hiszpanii, a także tym, którzy chcą się dostać pociągiem do Francji. 

Renfe wszystkie operacje związane z pomocą dla uchodźców z Ukrainy organizuje w Barcelonie, która jest określona jako węzeł lub centrum połączeń do przyjmowania uchodźców przybywających do Hiszpanii, lub tych, którzy chcą dalej podróżować do Francji. Do węzła w Barcelonie docierają pociągi transgraniczne Elipsos (nazwa handlowa firmy Renfe-SNCF in Cooperation), które łączą Francję z Hiszpanią i są również bezpłatne dla ukraińskich uchodźców. 

Po dotarciu do Bracelony uchodźcy mogą wsiąść do dowolnego pociągu Renfe i kontynuować podróż w głąb Europy. Do bezpłatnych podróży, obywatele Ukrainy muszą mieć przy sobie paszport lub dokument tożsamości i okazać go w punktach sprzedaży Renfe, punktach obsługi lub kasach dworcowych. 

Źródło tekstu: renfe.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram