fbpx
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Ruszów Fot. Janusz Wilk

marzec 2022

10

10:03:30

Samochód ciężarowy wjechał pod szynobus

Wczoraj (09.03) o godzinie 5:20 na przejeździe kolejowym w miejscowości Ruszowo miał miejsce wypadek z udziałem szynobusu Kolei Lubuskich i dwóch samochodów ciężarowych. Nikt w wypadku nie ucierpiał. 

Na przejazd kolejowy prosto pod szynobus relacji Zielona Góra - Węgliniec wjechał na czerwonym świetle 44- letni kierowca DAF-a, mieszkaniec powiatu żagańskiego. Jak wynika z ustaleń policji w Zgorzelcu, kierowca pojazdu marki DAF z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla autobusu szynowego sterowanego przez 32-letniego mieszkańca powiatu żagańskiego, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawca pomimo nadawanego sygnału świetlnego wjechał na przejazd.

W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ oczekujący przed przejazdem pojazd marki Scania kierowany przez 67-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego.

Sprawca wypadku został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały: zespół ratownictwa medycznego, policja, OSP Jagodzin ( 5 strażaków), OSP Ruszów (6 strażaków) i 2 x JRG Zgorzelec (8 strażaków). Działania w miejscu zdarzenia zakończono przed 9.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram