fbpx
Źródło: PKP PLK S.A.

marzec 2022

11

11:03:03

Warka Miasto: nowy przystanek zapewni lepszy dostęp do kolei

Zwiększa się dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały nowy przystanek Warka Miasto. Już od 13 marca będzie można rozpoczynać i kończyć podróże na nowych peronach. Przystanek powstał dzięki inwestycji na linii Radom – Warszawa współfinansowanej ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Przystanek Warka Miasto został zbudowany w centrum miejscowości między ul. Lotników i Nowakowskiego na linii Warszawa – Radom. Nowy obiekt zapewni dodatkowy dostęp do kolei. Łatwiejsze będą codzienne podróże do szkoły i pracy. Pociągi będą się zatrzymywać na przystanku od 13 marca. Zaplanowano ok. 22 pary pociągów w ciągu doby w dni powszednie i weekendy. To składy w kierunku Warszawy i Radomia. Przejazd do Radomia Głównego zajmie do 45 minut, a do Warszawy Zachodniej około godziny.

Na nowym przystanku znajdują się dwa jednokrawędziowe perony o długości 200 metrów dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony są oświetlone i wyposażone w wiaty i ławki. Czytelne oznakowanie i gabloty z informacjami ułatwią podróże. Obok przystanku zamontowano stojaki rowerowe.

Dojście na nowy przystanek jest od strony miasta. Przygotowano schody i windy z nowego wiaduktu drogowego.

Warka Miasto, to kolejny nowy przystanek wybudowany w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Warszawy. Wcześniej oddano do użytku m.in.: Gośniewice, Sułkowice, Krężel i Michalczew. Wszystkie nowe i przebudowane przystanki od Czachówka do Radomia Głównego zyskały lepszy standard obsługi pasażerów. Są wyposażone w nowe wiaty, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Na jednotorowym odcinku trasy - od Warki do Radomia, dobudowano drugi tor, aby zwiększyć sprawność przewozów.

Wartość projektów na przebudowę odcinków Czachówek – Warka oraz Warka – Radom to ponad 645 mln zł (netto). Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło tekstu: PKP PLK S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram