fbpx
Źródło: PKP PLK S.A.

marzec 2022

12

11:03:00

Do stolicy Małopolski w mniej niż 30 minut na trasie Skawina - Kraków

Od niedzieli 13 marca dojedziemy pociągiem do stolicy Małopolski z przystanku Skawina Zachodnia i stacji Podbory Skawińskie w mniej niż 30 minut. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Kraków – Skawina – Oświęcim. Kolej staje się coraz bardziej atrakcyjnym środkiem komunikacji.

Źródło: PKP PLK S.A.

Od niedzieli 13 marca pociągi będą obsługiwać zmodernizowany przystanek Skawina Zachodnia i przebudowaną stację Podbory Skawińskie. Zwiększą się możliwości połączeń kolejowych w Skawinie i Borku Szlacheckim. Przebudowane perony ułatwią dostęp do pociągu wszystkim podróżnym, również osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe połączenia kolejowe umożliwią dojazd do Krakowa w czasie krótszym niż połączenia drogowe.

Przystanek Skawina Zachodnia został „przesunięty” o kilkaset metrów. Dzięki temu perony są bliżej osiedli. Podróżni mają do dyspozycji dwa perony połączone przejściem podziemnym. Warunki podróży ułatwiają windy. Z myślą o potrzebach pasażerów przebudowano stację Podbory Skawińskie, zlokalizowaną na terenie Borku Szlacheckiego. Wybudowano dwa większe i wyższe perony. Komunikacje ułatwia przejście podziemne, które bezpiecznie łączy przyległy do kolei teren.

Modernizacja stacji w Podborach Skawińskich i przebudowa przystanku Skawina Zachodnia to efekt inwestycji Polskich Linii Kolejowych na odcinku Kraków – Skawina – Oświęcim. Już od grudnia 2021 r. pasażerowie codziennie dogodnie podróżują ze Skawiny do stolicy Małopolski.

Za przeszło 250 mln zł wymieniono tory, sieć trakcyjną i zamontowano nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Są nowe przystanki Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia. Perony na 6 stacjach i przystankach podwyższono i dostosowano do potrzeb wszystkich podróżnych.

Źródło tekstu: PKP PLK S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram