fbpx
Źródło: Polregio.pl

marzec 2022

14

9:03:55

Małopolskie: nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny

14 marca br. POLREGIO uruchomiło nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny przez Jaworzno Szczakową i z powrotem.

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podjęta decyzja o uruchomieniu połączenia kolejowego poprzez linię kolejową nr 156 przebiegającą między stacją Bukowno i stacją Jaworzno Szczakowa, dotychczas niewykorzystywaną dla przewozów pasażerskich.

Dzięki tej decyzji stworzono alternatywę połączenia kolejowego między Olkuszem a Krakowem, z czasem przejazdu ok. 65 minut. Połączenia zaplanowane zostały w ten sposób, aby ułatwić podróżowanie między Olkuszem, Bukownem i Krakowem osobom udającym się do pracy, szkoły i uczelni, a także stworzyć dogodną i co ważne ekologiczną alternatywę przemieszczania się. Aktualnie w rozkładzie jazdy znalazło się 6 par pociągów Olkusz - Kraków Główny i z powrotem oraz 1 para w relacji Olkusz – Jaworzno Szczakowa i z powrotem. Jeśli zainteresowanie takim rozwiązaniem się sprawdzi, z pewnością w przyszłości zostaną podjęte działania o zwiększeniu ilości połączeń. Cena biletu na połączenia wg zastosowanej oferty pozataryfowej „Połączenie w Dobrej Cenie” jest bardzo atrakcyjna i wynosi tylko 9 zł. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

Bilety jednorazowe wg oferty „Połączenie w Dobrej Cenie”:

  • bilet jednorazowy normalny     9,00 zł.
  • bilet studencki ulga 51%           4,41 zł.
  • bilet szkolny ulga 37%               5,67 zł.

Bilety miesięczne wg oferty „Taryfa Małopolska”:

  • bilet normalny                        245,00 zł.
  • bilet studencki ulga 51%      120,05 zł.
  • bilet szkolny ulga 49%          124,95 zł.

Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu innych elektronicznych kanałach sprzedaży. Kupując bilet w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.

Źródło tekstu: polregio.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram