fbpx
Źródło: arriva.pl

marzec 2022

16

2:03:49

Arriva: pociągiem przez Bory Tucholskie

Dzięki inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na szlaku Wierzchucin – Szlachta znów kursują pociągi Arrivy. Jedną z pierwszych podróżnych była Pani Marszałek Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa. Odbudowa połączeń kolejowych jest odpowiedzią na społeczne oczekiwania i wpłynie na poprawę komunikacji w regionie. Do 19 kwietnia wszystkie bilety na tej trasie kosztują tylko złotówkę. 

Źródło: arriva.pl

Inauguracja ponownego uruchomienia połączenia biegnącego przez Bory Tucholskie miała miejsce w poniedziałek 14 marca. Urząd Marszałkowski reprezentowała Pani Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa oraz Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa – Pani Agnieszka Kłopotek. Arriva jako przewoźnik obecny w regionie od ponad 14 lat cieszy się, że może realizować kolejne połączenia, wożąc ludzi i w sprawach codziennych i tych wyjątkowych.

"Pociągi Szlachta-Wierzchucin, zawieszone dwa lata temu w związku z pandemią, są bardzo oczekiwane, mieliśmy w tej sprawie mnóstwo sygnałów. Lokalny rozkład jazdy był konsultowany zarówno z samorządowcami jak i mieszkańcami, mamy więc nadzieję, że będzie odpowiadał na zapotrzebowanie pasażerów. Z chwilą uruchomienia pociągów na tym odcinku połączenia regionalne w województwie są realizowane w liczbie 5,4 mln pociągokilometrów". - podkreśliła Aneta Jędrzejewska 

Źródło: arriva.pl

"To już drugie reaktywowane w tym roku połączenie. Od końca stycznia znów jeździmy na trasie Toruń – Sierpc. Przez te półtora miesiąca bilet kupiło ponad 5,5 tys. osób. To pokazuje, jak bardzo te regionalne połączenia są istotne dla mieszkańców regionu. Wierzę, że także na tej trasie pasażerowie wybiorą nasze pociągi. To dla nas bardzo ważne, aby wspierać lokalne społeczności w codziennym życiu poprzez umożliwienie dojazdu do pracy, szkoły czy urzędu". - powiedział Piotr Halupczok, prezes Arriva. 

Na pokładzie pociągu gościli także samorządowcy: Jacek Brygman – Wójt Cekcyna, Michał Mróz – Starosta Tucholski oraz Wójt Gminy Osieczna – Stanisław Stosik.

Przywrócenie połączenia było też okazją, by uczniowie z Technikum Kolejowego w Bydgoszczy mogli zapoznać się z pracą maszynisty i drużyny konduktorskiej. Młodzi ludzie pod opieką kierownika praktyk zawodowych Wioletty Bargiel mogli nie tylko zajrzeć do kabiny maszynisty, ale też musieli wykazać się wiedzą z zakresu sygnalizacji obowiązującej na szlakach kolejowych. Mamy nadzieję, że dzisiejsza przejażdżka będzie dla nich początkiem życiowej podróży z Arrivą. Z Dyrekcją szkoły współpracujemy od lat. 

Na trasie Wierzchucin – Szlachta codziennie kursować będą cztery pary pociągów, zaś w dni wolne od pracy będą to dwie pary pociągów. Godziny kursowania oraz sieć przesiadek zostały ustalone przede wszystkim z myślą o uczącej się młodzieży, dojeżdżającej do szkół m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Tucholi i Czersku.  Przywrócenie połączenia na tej liczącej 25 km trasie, to wynik starań Urzędu Marszałkowskiego i współpracy z Arrivą.

Źródło tekstu: arriva.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram