fbpx
Źródło: OSP Zamienie

marzec 2022

17

10:03:57

Mińsk Mazowieckie: lokomotywa stanęła w płomieniach

Wczoraj pod Mińskiem Mazowieckim doszło do pożaru lokomotywy pociągu towarowego na trasie Tłuszcz-Pilawa. Na miejsce zadysponowane, zostały cztery zastępy straży pożarnej. Maszyna doszczętnie spłonęła. 

Do zdarzenia doszło pod miejscowością Tartak w pow. mińskim. Lokomotywa pociągu towarowego nagle stanęła w płomieniach. 

"Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze pociągu o godzinie 11.  W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy: 2 Ochotniczej Straży Pożarnej i 2 Państwowej Straży Pożarnej" – powiedział st. kpt. Kamil Płochocki. 

Według relacji strażaków lokomotywa ciągnęła puste wagony. Skład należał do służb technicznych Polskich Kolei Państwowych. Pożar wyglądał groźnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się pracownicy PKP Energetyka. 

"Nasi pracownicy zabezpieczyli sieć trakcyjną na czas akcji gaśniczej i wyłączyli prąd. Nie stwierdzono uszkodzenia trakcji" - przekazała rzeczniczka PKP Energetyka Katarzyna Koper. 

"Pożar został już ugaszony, sytuacja jest opanowana" - poinformował Piotr Jałocha z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram