fbpx
Źródło: UTK

marzec 2022

19

8:03:00

Nadzorcze postępowania administracyjne – szkolenie ABK

Nadzorcze postępowania administracyjne Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego to kolejne szkolenie organizowane przez Akademię Bezpieczeństwa Kolejowego. Zapisy rozpoczynają się 18.03, a udział jest bezpłatny. Szkolenie odbędzie się 31 marca 2022 r.

Szkolenie będzie dotyczyć postępowań administracyjnych prowadzonych przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, obejmując zarówno aspekty formalno-prawne jak i praktyczne.  W trakcie spotkania omówione zostaną kontrolne działania nadzorcze, kolejne etapy postępowania administracyjnego, jak również rodzaje postępowań administracyjnych prowadzonych przez Prezesa UTK wraz z możliwymi formami rozstrzygnięć. Program uwzględnia także dopuszczalne środki zaskarżenia od rozstrzygnięć  Organu na drodze administracyjnej oraz sądowo-administracyjnej.

Szkolenie kierowane jest do osób zatrudnionych w podmiotach rynku kolejowego pragnących poznać i zrozumieć istotę działań administracyjnych podejmowanych przez Prezesa UTK. Szkolenie odbędzie się 31 marca od godz. 10:00 poprzez wideokonferencję. Niezbędny będzie komputer z podłączeniem do internetu.

Zapisy dostępne są od godz. 10:00 na stronie Akademii.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia będzie również stanowić platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram