fbpx
Źródło: DB Cargo UK

marzec 2022

22

10:03:21

DB Cargo UK eksperymentują z pociągami łączonymi

DB Cargo UK, największy kolejowy przewoźnik towarowy w Wielkiej Brytanii, z powodzeniem przeprowadził eksperyment z pociągami łączonymi. Firma połączyła dwa zestawy wagonów dla różnych klientów w jeden pociąg. Takie połączenie pozwala operatorowi obniżyć koszty i przekierować uwolnione zasoby na inne zadania. 

Poszukując nowych rozwiązań w celu obniżenia kosztów, DB Cargo UK zdecydowało się na połączenie zestawów wagonowych dla różnych klientów w jeden pociąg. Wcześniej w marcu taki kombinowany jumbo pociąg odbył udaną podróż z Belmont Yard w Doncaster do Barking we wschodnim Londynie. Przewieziono dwa zestawy pustych otwartych wagonów, w tym 21 jednostek dla Ward Recycling i 18 jednostek dla FCC Environment. Oprócz wagonów do środka pociągu przymocowano lokomotywę. „Musieliśmy uzyskać specjalne pozwolenie na prowadzenie usługi z lokomotywą w środku pociągu, ale to wyeliminowało potrzebę skomplikowanego manewrowania na obu końcach podróży” – powiedział Roger Neary, dyrektor ds. sprzedaży w DB Cargo UK.

Przed dołączeniem do jednego pociągu, wagony Ward Recycling zostały rozładowane w Immingham w północnym Lincolnshire, a wagony FCC Environment w zakładzie przeładunku odpadów firmy w Tinsley w South Yorkshire. Następnie oba zestawy wagonów zostały przeniesione do zajezdni Belmont Yard DB Cargo UK w Doncaster, gdzie zmontowano skład. Połączony pociąg został przewieziony z Belmont Yard do Barking we wschodnim Londynie.

Główne zalety

Łącząc dwa zestawy wagonów w jeden pociąg, DB Cargo UK obniża koszty operacyjne. „Połączenie usług dwóch klientów w jeden pociąg pozwoliło nam zredukować wymaganą liczbę załogi pociągu, uwalniając zasoby do wykorzystania w innych usługach. Umożliwiło nam to również znaczne zmniejszenie zużycia paliwa, dzięki czemu pociąg jest nie tylko smuklejszy, ale także bardziej ekologiczny” — dodał Roger Neary.

Co więcej, połączone pociągi „jumbo” otwierają więcej możliwości intensyfikacji kolejowego ruchu towarowego na głównych liniach Wielkiej Brytanii. Według DB Cargo UK inicjatywa ta zwiększy niezawodność w korytarzu kolejowym między portami Felixstowe i London Gateway, a także z terminalu firmy w Londynie do dwóch nowych obiektów w Tinsley i Peterborough.

Źródło tekstu: intermodalnews.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram