fbpx
Źródło: kolejoweabc.pl

marzec 2022

22

2:03:41

Strona internetowa Kampanii Kolejowe ABC II

Ruszyła nowa strona internetowa Kampanii Kolejowe ABC. Na www.kolejoweabc.pl można znaleźć aktualne informacje na temat zajęć dla uczniów i przedszkolaków, materiały edukacyjne do pobrania oraz zestaw gier przybliżających zasady bezpieczeństwa w pobliżu torów kolejowych, na dworcu i w pociągu.

Na nowej stronie internetowej zamieszczane są informacje dotyczące Kampanii Kolejowe ABC II oraz relacje z bieżących działań. W zakładce „Kalendarz wydarzeń” można sprawdzić, w jakich placówkach edukacyjnych w najbliższym czasie odbędą się zajęcia. Z kolei w „Fotorelacjach” udostępniane są zdjęcia z lekcji, które już się odbyły.

Korzystając z zakładki „Dla dzieci”, najmłodsi mogą poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące na kolei za pomocą gier takich jak: „Znajdź Rogatka”, memory, puzzle o różnych stopniach trudności, interaktywny labirynt i „Stwórz piktogram”. 

Strona została wzbogacona o dodatkowe treści. W zakładce „Filmy” zostały zamieszczone krótkie materiały wideo promujące drugą edycję Kampanii Kolejowe ABC. Udostępniony został także „Album promocyjny”, który zapowiada zaplanowane działania i zawiera podsumowanie poprzedniej edycji projektu.

Ze strony można również pobrać materiały edukacyjne dla dzieci i pomoce dla nauczycieli. Wśród nich znajduje się także kolorowanka przygotowana w języku ukraińskim „Мій друг Рогатек” („Mój Przyjaciel Rogatek”) – do pobrania w formacie PDF.

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do odwiedzenia nowej strony www.kolejoweabc.pl

„Kampania Kolejowe ABC II” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram