fbpx
Źródło: Twitter.com/Koleje Mazowieckie

marzec 2022

23

2:03:43

Bezpłatne przejazdy KM dla obywateli Ukrainy przedłużone

Ze względu na trwające nadal ataki zbrojne za naszą wschodnią granicą, Koleje Mazowieckie przedłużają nieodpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy do 30 kwietnia 2022 roku.

Wprowadzone od dnia 26 lutego 2022 r. nieodpłatne i nieograniczone przejazdy pociągami KM dla obywateli Ukrainy zostają przedłużone do 30 kwietnia 2022 roku. Ponadto, w celu ułatwienia naszym wschodnim sąsiadom dojazdu z lub do lotniska w Modlinie, umożliwione zostanie im również korzystanie z nieodpłatnych przejazdów autobusami KM uruchamianymi na odcinku stacja Modlin - Lotnisko Modlin. Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, należy okazać paszport lub inny dokument potwierdzający obywatelstwo Ukrainy.

Nieodpłatne przejazdy to wyraz solidarności kolejarzy z obywatelami Ukrainy, szukającymi bezpiecznego schronienia w naszym kraju. Jego celem jest umożliwienie Uchodźcom swobodnego dojazdu do ich miejsc pobytu na terenie Mazowsza, a także poza jego granicami, tj. na obszarze prowadzenia działalności przewozowej przez Koleje Mazowieckie.

Źródło tekstu: mazowieckie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram