fbpx
Źródło: JRG 6 Kraków

marzec 2022

29

12:03:21

Kraków: pożar wagonów kolejowych PKP Intercity

Dnia 28.03 doszło do pożaru wagonów kolejowych na torach 501, 503 i 505, które stały na terenie Południowego Zakładu PKP Intercity w Krakowie. 

Podczas pożaru w jednym z wagonów znajdowały się trzy osoby. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej i ratowników na miejscu był Pan Wojciech, pracownik CARGO TABOR KRAKÓW. Pan Wojciech ewakuował z płonących wagonów dwóch mężczyzn. Niestety nie udało mu się ewakuować trzeciej osoby, ponieważ temperatura oraz zadymienie były zbyt wysokie. 

Pracownik CARGO TABOR KRAKÓW poinformował o tym fakcie oraz wskazał dokładne miejsce, gdzie znajduje się trzecia osoba, co pozwoliło ratownikom szybko zlokalizować nieprzytomną kobietę i natychmiast ewakuowano ją przez okno płonącego wagonu. 

Rota medyczna niezwłocznie wdrożyła resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED, rurki krtaniowej oraz zastępczego oddechu z AMBU. Działania te były prowadzone do momentu przybycia ZRM na miejsce zdarzenia, który kontynuował czynności medyczne i kobiecie zostały przywrócone funkcje życiowe.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram