fbpx
Źródło: VR Group

marzec 2022

31

12:03:19

Fińskie przewozy towarowe do Rosji wznowione

Fiński operator kolejowy VR Group wznowił połączenia kolejowe z Rosją. Jak na razie są to tylko przewozy towarowe. Ruch pasażerski wstrzymany jest do odwołania. 

27 marca państwowy przewoźnik kolejowy w Finlandii ogłosił zawieszenie wschodniego ruchu towarowego VR Transpoint w wyniku sankcji Wielkiej Brytanii wobec Kolei Rosyjskich (RZD). Jednak VR Group otrzymał informacje od władz Wielkiej Brytanii, że sankcje te nie mają zastosowania do kontraktów fińskiego przewoźnika, dlatego przewóz towarów VR Transpoint został wznowiony w środę 30 marca. 

"Od decyzji z zeszłego tygodnia kontynuujemy dyskusje z władzami Wielkiej Brytanii i bankami na temat tego, jak wiążące są sankcje dla naszej firmy. Specyficzna interpretacja brytyjskich władz i banków polega na tym, że sankcje nie mają zastosowania do naszej działalności. możemy kontynuować ważny ruch kolejowy w eksporcie, imporcie i tranzycie przy jednoczesnym utrzymaniu fińskiego przemysłu eksportowego. Sankcje są często nakładane na osoby, a przez to na nadawców lub właścicieli towarów, a my nie będziemy przewozić niczego, co jest objęte sankcjami. Ewentualne sankcje i dodatkowe ograniczenia są ustalane przez władze i zawsze działamy zgodnie z ich instrukcjami" – powiedział Lauri Sipponen , prezes i dyrektor generalny VR Group.

Usługi VR Transpoint skupiają się na transporcie produktów i surowców branży eksportowej. Wolumen przewozów kolejowych VR Transpoint w 2021 r. wyniósł około 37 mln ton. Fracht między Finlandią a Rosją stanowi około jednej trzeciej całkowitej liczby ton. 

Allegro przewozy pasażerskie zostały zawieszone w poniedziałek 28 marca 2022 roku do odwołania. Decyzja frachtowa nie wpłynie na działalność Allegro.

Źródło tekstu: vrgroup.fi/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram