fbpx
Źródło: kgsok.pl

kwiecień 2022

01

10:04:16

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili niebezpieczną zabawę nieletnich

W dniu 28 marca 2022 r. na stacji Bielsko-Biała Lipnik funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 15-latkę, która jechała na sprzęgu zaczepowym na końcu składu pociągu osobowego. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nastolatka naraziła na niebezpieczeństwo swoje zdrowie i życie.

Źródło: kgsok.pl

W poniedziałek, 28 marca br. dyżurny ruchu stacji Bielsko-Biała Główna powiadomił dyżurnego zmiany Posterunku SOK w Czechowicach-Dziedzicach, że zwrotniczy przejazdowy zauważył osoby jadące na sprzęgu zaczepowym pociągu relacji Zwardoń – Katowice. Na trasę przejazdu pociągu niezwłocznie wysłano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach.

Po wjeździe pociągu do stacji Bielsko-Biała Lipnik funkcjonariusze SOK stwierdzili, że trzy osoby nieletnie znajdują się na końcu składu pociągu. Na widok patrolu SOK amatorzy niebezpiecznej zabawy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu ujęta została 15-latka, która była sprawczynią niebezpiecznego incydentu. Nieletnia została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej, celem prowadzenia dalszego postępowania.

Straż Ochrony Kolei przypomina, iż wszelkie bezmyślne zabawy nieletnich na obszarze kolejowym stwarzają olbrzymie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Źródło tekstu: kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram