fbpx
Źródło: KZN Switcher

kwiecień 2022

06

11:04:13

KZN Switcher - mobilne pogotowie techniczne

Grupa KZN Bieżanów poinformowała ostatnio na swoim Facebooku o dwóch interwencjach przeprowadzonych przy elektrycznych zespołach trakcyjnych. 

KZN Switcher Sp. z o.o. jest wyspecjalizowanym podmiotem Grupy KZN Bieżanów obsługującym kompleksowo nowobudowany segment wagonowy holdingu. Spółka zbudowana została na bazie rozwijanego w KZN Bieżanów od 2015 roku innowacyjnego projektu SWITCHER - specjalistycznych wagonów do transportu i rozładunku rozjazdów. Jego skuteczna komercjalizacja i realne perspektywy rozwoju na rynkach światowych, stanowią biznesowy cel działalności firmy, wsparty wieloletnimi doświadczeniami w serwisowaniu wagonów firmy Rail Tech Igor Marszałek.

Pierwszą interwencją było przywrócenie do ruchu kultowego elektrycznego zespołu trakcyjnego - EN57 Kolei Mazowieckich. Pęknięta obręcz w zestawie kołowym wymagała rozłączenia wagonów ezt-a, podniesienia pojazdu, wywiązania wózka i jego wymiany na nowy. 

Druga interwencja natomiast odbyła się w Skierniewicach. “Na warsztat” został wzięty Dart (ED161) należący do PKP Intercity. Skutkiem zablokowanej przekładni, było powstanie bardzo rozległego płaskiego miejsca na zestawie kołowym. Tu również trzeba było rozłączyć wagony i wymienić pojedynczy zestaw kołowy w wózku wspólnym. 

Rozłączanie wagonów w ezt-ach nie jest łatwym zadaniem, gdyż są one połączone ze sobą na stałe i mogą być rozłączane tylko wyjątkowo (np. podczas rewizji, modernizacji i napraw). Odbywa się to zwykle w komfortowych warunkach hali naprawczej. By wymienić wózki/zestawy trzeba było poradzić sobie w warunkach polowych. Wymierne wsparcie KNZ Switcher otrzymał zarówno od pracowników utrzymaniowych Kolei Mazowieckich jak i obsługujących gwarancyjne Darta pracowników Zntk Mińsk Mazowiecki (obecnie PESA Mińsk Mazowiecki).

Powyższe przykłady dowodzą, że Wagonowe Pogotowie Techniczne KZN Switcher obejmuje całe spektrum taboru i urządzeń poruszających się po torach kolejowych.

Źródło tekstu: facebook.pl/KZN-Switcher/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram