fbpx
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem

kwiecień 2022

08

11:04:53

Dąbrowa-Łazy: ciężarówka wjechała pod pociąg towarowy PKP Cargo

W czwartek 7.04 około godziny 17:00 w miejscowości Dąbrowa-Łazy doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i pociągu towarowego.  Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. 

W powiecie wysokomazowieckim w gminie Szepietowo kierowca ciężarówki wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wprost pod pociąg towarowy PKP Cargo relacji Tłuszcz-Sokółka. Kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP. 

"Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem towarowym. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Z uwagi na wykolejenie jednego z wagonów oraz zerwane linie trakcyjne ruch pociągów został wstrzymany". - powiedział Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

W wyniku wypadku wykoleił się jeden wagon i uszkodzona jest lokomotywa. Zniszczone zostały również słup sieci trakcyjnej i tory. Ruch na linii kolejowej Warszawa-Białystok został wstrzymany na 15 godzin. Na miejscu pracowały specjalistyczne ekipy. Do naprawy sieci trakcyjnej przystąpiły ekipy dwóch pociągów sieciowych.

"Przez 15 godzin na odcinku Małkinia - Łapy była zastępcza komunikacja autobusowa. Teraz uszkodzenia usunięto i można wznowić ruch kolejowy" - poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram