fbpx
Źródło: Twitter @ua_parliament

kwiecień 2022

08

12:04:42

Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Dziesiątki osób nie żyje.

Dzisiaj 8.04 Koleje Ukraińskie poinformowały, że doszło do ataku rakietowego na dworzec kolejowy w Kramatorku, przez co zginęło co najmniej 30 osób, a ponad 100 jest rannych.

"W teren dworca kolejowego w Kramatorsku uderzyły dwie rakiety. Ponad 30 cywili czekających na ewakuację z Donbasu poniosło śmierć. Ponad 100 zostało rannych. Był to zamierzony atak na ludność cywilną Kramatorska oraz infrastrukturę kolejową." - można przeczytać w komunikacie przekazanym na Facebooku Kolei Ukraińskich. po ataku rakietowym.

Na filmach publikowanych z okolic dworca widać dziesiątki ciał leżące na ulicy przed halą główną. 

Według Kyryłenki, Rosjanie wybrali dworzec w Kramatorsku nieprzypadkowo. Dziś zebrały się tam setki, jak nie tysiące mieszkańców obwodu donieckiego, którzy pociągami chcieli się ewakuować w bezpieczniejsze regiony kraju.

"Raszyści dobrze wiedzieli, w co celują i czego chcą: chcą siać panikę i strach, chcieli wziąć jak najwięcej cywilów jako zakładników" - napisał doniecki gubernator w mediach społecznościowych i dodał: "Rosyjska Federacja to kraj złoczyńców i przestępców. Zło musi zostać powstrzymane".

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram