fbpx
Źródło: Twitter @CFTS_UA

Kwiecień 2022

09

10:04:00

Planowany jest remont mostu kolejowego w Irpinie

Dnia 7.04 szef JSC UZ Alexander Kamyshin poinformował, że Ukrzaliznytsia zamierza odbudować zniszczony przez okupantów most kolejowy na odcinku Kijów-Irpin do 8 maja.

Szef przedsiębiorstwa kolejowego poinformował, że od wieczora 7 kwietnia zostały podniesione wagony pociągu, który w marcu miał służyć do ewakuacji mieszkańców Irpen, ale został wykolejony w wyniku dywersji rosyjskiej.


"Obecnie prowadzimy prace renowacyjne w miejscu wykolejenia. Konstrukcja nośna torów została prawie całkowicie odrestaurowana. Będziemy mieli dostęp do mostu Irpińskiego w celu przeprowadzenia dalszych prac związanych z jego odbudową" - powiedział Wiktor Kostyuszko, pierwszy zastępca naczelnika Kolei Południowo-Zachodniej.

Według Andrieja Bukina naczelnika Kolei Południowo-Zachodniej, most w Irpieniu został zniszczony podczas rosyjskiego nalotu. "Oczywiście jest dużo pracy. To zajmie trzy miesiące... Ale szef powiedział, że miesiąc, więc zrobimy to w miesiąc. Musimy przywrócić ruch. Bucza, Borodyanka - jest tam tyle do zbudowania, a bez kolei nigdzie nie pojedziemy" - powiedział Bukin.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram