fbpx
Źródło: UTK

kwiecień 2022

09

8:04:00

UTK: dworce dostępne dla wszystkich

Obowiązki zarządców dworców to kolejne szkolenie organizowane przez Akademię Bezpieczeństwa Kolejowego. Szkolenie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00, a zapisy rozpoczęły się w piątek 8.04. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do jednostek samorządowych, które przejęły lub wydzierżawiły albo planują przejąć dworce kolejowe od PKP S.A. Szkolenie obejmie swoim zakresem omówienie zagadnień związanych z obowiązkiem stosowania TSI PRM, certyfikacji oraz standardów dostępności. Podczas szkolenia będzie możliwość przedyskutowania obowiązków operatorów infrastruktury pasażerskiej. Omówione zostaną również najważniejsze obowiązki zarządców w związku z przepisami regulującymi prawa pasażerów w transporcie kolejowym (w tym m.in. publikacja rozkładu jazdy, informacja pasażerska, dostępność transportu kolejowego).

Zapisy na szkolenia są dostępne na portalu Akademii [TUTAJ].

Szkolenie dla komisji kolejowych odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia będzie również stanowić platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram