fbpx
Źródło: KPP w Piszu

kwiecień 2022

12

10:04:57

Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki w gminie Biała Piska. Kierujący pojazdem marki Toyota Avensis uderzył w jadący pociąg. Wiele wskazuje na to, że kierowca osobówki najprawdopodobniej jechał ze znaczną prędkością i zlekceważył znak STOP. W wypadku zginął pasażer jadący toyotą. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek (8 kwietnia br.) po godz. 13.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki, gm. Biała Piska, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Kierujący pojazdem marki Toyota Avensis uderzył w bok jadącego pociągu Intercity relacji Gdynia- Warszawa. Na skutek wypadku pasażer osobówki doznał bardzo poważnych obrażeń i pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Był to 43-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca najprawdopodobniej jechał ze znaczną prędkością. Do tego zlekceważył znak STOP i uderzył w jadący pociąg, którego nie zauważył. Żadna z osób jadąca pociągiem nie ucierpiała.

Policjanci kolejny raz apelują do kierowców, aby bezwzględnie stosować się do znaków pionowych i poziomych umieszczonych przed przejazdami kolejowymi. W ostatnim czasie zwiększony został ruch pociągów jadących przez powiat piski. Są to zarówno składy osobowe, jak i towarowe. Wiele z nich porusza się ze znaczną prędkością. Oznacza to, że zlekceważenie znaku STOP może kosztować życie.

Źródło tekstu: pisz.policja.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram