fbpx
Źródło: KP PSP Prudnik

kwiecień 2022

12

9:04:43

Wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Stare Kotkowice

W dniu 11 kwietnia 2022 o godz. 16.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Stare Kotkowice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia lekkiego pojazdu czterokołowego typu quad z lokomotywą pociągu osobowego. W wyniku zderzenia poszkodowany został 10-letni chłopiec kierujący Fuadem.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz wspólnie z ratownikami PRM, oraz LPR udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanemu kierującemu pojazdem czterokołowym, który następnie został zabrany do szpitala przez załogę LPR.

Na czas prowadzonych działań wstrzymany był ruch pociągów na obu kierunkach trasy kolejowej.

W działaniach które zakończono o godz. 18.18 brało udział łącznie 8 zastępów PSP i OSP oraz 31 strażaków z powiatu prudnickiego, oraz kędzierzyńsko-kozielskiego.

Źródło tekstu: KP PSP Prudnik/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram