fbpx
Źródło: Tarnobrzeg 112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

kwiecień 2022

13

10:04:31

Tarnobrzeg: wypadek na przejeździe kolejowym

Na przejeździe kolejowym między Tarnobrzeskim osiedlem Sobów a Furmanami doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz pociągu typu drezyna. 

Tuż po godzinie 16:00 na trasie osiedle Sobów-Furmany doszło do zderzenia, w którym ucierpiały dwie osoby. Byli to kierujący pojazdem marki Seat 27-letni mieszkaniec Gminy Gorzyce, który w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Tarnobrzegu oraz jego pasażer, który po walce o życie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej w Rzeszowie.

Do zdarzenia wysłano pięć zastępów straży pożarnej w tym trzy z Komendy w Tarnobrzegu oraz dwie jednostki OSP z Tarnobrzeskiego Sobowa i Furman. Na miejscu działania prowadził również wspominany śmigłowiec LPR oraz dwa naziemne zespoły ratownictwa medycznego. Do prowadzenia działań bezpośrednio na miejscu zdarzenia wysłano kilka patroli policji oraz techników kryminalistyki. Swoje działania na miejscu prowadzili również przedstawiciele PKP oraz Służba Ochrony Kolei.

Na ten moment nie są znane oficjalne przyczyny zdarzenia. Na miejscu pracują służby dochodzeniowe.

Źródło tekstu: tarnobrzeg112/facebook.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram