fbpx
Źródło: Twitter @elokapina

kwiecień 2022

14

11:04:38

Fińscy aktywiści wstrzymują transport pociągów do Rosji

Aktywiści Greenpeace i Life Monkey zatrzymali rosyjski pociąg z węglem jadący do portu Koverhar w Hanko (Finlandia). 

Aktywiści Greenpeace i Elokapiny zablokowali pociąg towarowy przewożący rosyjski węgiel do Hanko. Po tym, jak pierwsza grupa aktywistów zamknęła tory prowadzące do portu Koverhari, węglowy pociąg zbliżający się do portu musiał zatrzymać się około 50 metrów od bram portu KoverHari.

Po zatrzymaniu pociągu druga grupa aktywistów weszła do pociągu około godziny 14:15, podczas gdy trzecia grupa zajęła pozycje na torach przed pociągiem, aby uniemożliwić poruszanie się pociągu. 

Rebelianci trzeciej grupy wyginięcia zamknęli się nawzajem i na torach. 

Na torze prowadzącym do portu nie odbywa się ruch pasażerski.

"Przez Finlandię i przez jej porty miliony ton rosyjskich paliw kopalnych są nadal transportowane na świat. Pozwolenie Rosji na handel kopalnymi na fińskiej ziemi niszczy zarówno globalną naturę, jak i fundusze autorytarne rosyjskie rządy, które łamie prawa człowieka i finansuje nielegalną i brutalną wojnę. Czas, aby Finlandia przeszła od rozmów do działań i zatrzymała cały rosyjski transport paliw kopalnych w Finlandii." - apelują ekologiczni aktywiści.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram