fbpx
Źródło: Ukrzaliznytsia

kwiecień 2022

14

9:04:18

Koleje Ukraińskie otrzymały kolejne 15 sztuk Starlink

Ukrzaliznytsia otrzymała 15 urządzeń za dostęp do Internetu satelitarnego Starlink. Systemy dostarczyła kolejom jedna z największych firm informatycznych na Ukrainie N-iX. 

Firma otrzymała 10 urządzeń Starlink pierwszej generacji i 5 urządzeń drugiej generacji. 

"Dziękuję wszystkim naszym partnerom i firmom za wsparcie Ukrzaliznytsia w tym trudnym czasie. Kolej stała się pierwszą państwową firmą, która korzystała ze Starlink podczas wojny. Pierwszą stację otrzymaliśmy na początku marca, zaraz po Mychajło Fiodorowie"- powiedział Ołeksandr Kamyszyn, prezes zarządu Ukrzaliznytsia JSC.

Dodał również, że systemy te służą do stabilnej i niezawodnej komunikacji krytycznych systemów zapewniających działanie kolei. "Nadal mamy przed sobą wiele projektów cyfrowych. My i nikt poza nami nie możemy odbudować wszystkiego, co zniszczy wojna. To szansa na zbudowanie nowych, nowoczesnych rozwiązań systemowych" – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia SA.

Starlink to globalny system satelitarny umożliwiający dostęp do Internetu w trudno dostępnych zakątkach Ziemi. Działa przez satelity na orbicie. Ten Internet zapewnia szybkie i nieprzerwane połączenie, nie można go odłączyć ani zhakować.

N-iX to jedna z największych firm informatycznych na Ukrainie, założona w 2002 roku. N-iX skupia ponad 1700 profesjonalistów i zapewnia rozwój oprogramowania oraz wiedzę ekspercką w zakresie rozwiązań chmurowych, inżynierii danych i innych najnowocześniejszych technologii. Firma posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Malcie, Polsce, Bułgarii i Ukrainie.

Od początku wojny Rosji z Ukrainą na pełną skalę do walki włączyła się również N-iX, która utworzyła specjalny fundusz pomocy Siłom Zbrojnym. N-iX angażuje się również w projekty humanitarne, m.in. zakup stacji Starlink, które firma przenosi do ważnych obiektów infrastrukturalnych.

Źródło tekstu: uz.gov.ua/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram